Celebrul polițist Marian Godina și-a publicat pe facebook fluturașul de salariu. Acesta a dezvăluit că în fiecare lună câștigă 3045 de lei. Mircea Badea l-a ironizat într-o postare pe facebook, distribuind o știre cu acesta alături de comentariul: "Daaa, sunt fericit! Sampanie!".
În replică, Godina l-a provocat, tot pe facebook să-și publice și el salariul și să-l doneze unei familii necăjite.
"Îi propun ceva mult mai fain decât a da share și a se bucura la sutele de comentarii ale fanilor lui care mă făceau în toate felurile. Mircea, postează și tu o poză cu salariul tău, apoi găsește un copil dintr-o familie necăjită și hai să îl facem fericit. Îi donăm amândoi salariile noastre, exact cât scrie pe fluturaș. La mine 3045 lei, la tine cât o fi. Sper să accepți. Abia ne și cunoaștem, că tot știu că-ți sunt simpatic" a scris Godină pe facebook.
Vezi și Incredibil! Legăturile ascunse dintre Cioloș și serviciile secrete! Ce se va întâmpla cu Nicușor Dan
Mircea Badea nu a rămas dator și i-a răspuns în stilul caracteristic:
"Cand o sa fiu platit din bani publici, o sa-mi fac public venitul. Deocamdata va spun doar ca e multiplu cu 2 cifre al salariului lui Godina. Cat despre ajutorarea copiilor, militianul are tupeu nesimtit. Ai mult de recuperat, politrucule. E ca si cum te-ai duce la Trump sa-l provoci sa faca si el un hotel", a scris și Badea pe facebook.
Potrivit unor surse din media, Mircea Badea ar încasa aproximativ 12.000 de euro pe lună de la trustul Intact, însă informația nu a putut fi confirmată. Cert este, însă că așa cum a dezvăluit și celebrul jurnalist al Antena 3, încasează lunar de peste 10 ori mai mult decât Godina.
De necrezut! Ce salariu are acum Mircea Badea la Antena 3
Trending

18 iunEconomie
Găselnița Carrefour, inspirată de La Cocoș, Supeco și alte magazine. Prețurile vor scădea, cu cât cumperi mai mult

18 iunEconomie
Strategia La Cocoș cu care supermarketul românesc fură avânt în fața concurenței străine. Pas înaintea Lidl și Kaufland

18 iunHoroscop
Horoscop financiar 18 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

18 iunEconomie
Wizz Air și tarifele noi, după compromisul UE. Se schimbă costurile pentru bagaje

18 iunEconomie
RCA-ul după care aleargă toți șoferii. Euroins și City Insurance, pe locul 1 național din cauza prețului mic

18 iunSport
Simona Halep, avere uluitoare din tenis. Banii câștigați în anii de glorie au ajutat-o să-și pornească propriile afaceri

18 iunEconomie
Deficitul bugetar al României a scăzut la 1,17% din PIB în primele patru luni din 2026

18 iunEconomie
La Varna, Sofia sau Istanbul direct cu trenul. CFR a anunțat costul biletelor

18 iunEconomie
Programările la medic se vor face și online. Platforma pe care o vor folosi românii din octombrie 2026

18 iunEntertainment
Kanal D, de vânzare. Turcii ar fi dispuși să vândă postul TV pentru un colos media care oferă o avere
Articole Similare

16 iunEconomie
Salariul mediu brut în România ar putea ajunge la 9.500 lei în 2027

16 iunActual
Digital News Report 2026: Stiripesurse.ro urcă în topul presei online și își consolidează statutul de sursă majoră de informare

13 iunSocial
Pensie mărită cu 800 de lei. Banii în plus intră din ianuarie 2027, cine va beneficia

31-05-2026 21:47Social
Alocația și indemnizația pe luna mai 2026. Data la care intră banii pe card și când sunt livrate sumele prin Poștă

31-05-2026 16:11Social



