Înalta Curte de Casație și Justiție a amânat din nou pronunțarea pe recursul în casație formulat de avocații Elenei Udrea, în dosarul „Gala Bute”.
Înalta Curte de Casație și Justiție a amânat pentru data de 29 iunie pronunțarea în recursul în casație introdus de fostul ministru Elena Udrea, informează Antena 3.
Prin această cale extraordinară de atac, Elena Udrea solicită eliberarea din închisoare, fostul ministru fiind condamnat la 6 ani de închisoare în dosarul „Gala Bute”.
Elena Udrea a solicitat să fie liberă pe parcursul recursului în casaţie pe motiv că e arestată ilegal.
Elena Udrea, lăsată în așteptare! Mai stă după gratii cel puțin o săptămână
Trending

18 iunEconomie
Găselnița Carrefour, inspirată de La Cocoș, Supeco și alte magazine. Prețurile vor scădea, cu cât cumperi mai mult

18 iunHoroscop
Horoscop financiar 18 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

18 iunEconomie
Wizz Air și tarifele noi, după compromisul UE. Se schimbă costurile pentru bagaje

18 iunSport
Simona Halep, avere uluitoare din tenis. Banii câștigați în anii de glorie au ajutat-o să-și pornească propriile afaceri

18 iunEntertainment
Kanal D, de vânzare. Turcii ar fi dispuși să vândă postul TV pentru un colos media care oferă o avere

18 iunEconomie
La Varna, Sofia sau Istanbul direct cu trenul. CFR a anunțat costul biletelor

18 iunEconomie
Programările la medic se vor face și online. Platforma pe care o vor folosi românii din octombrie 2026

18 iunEconomie
Deficitul bugetar al României a scăzut la 1,17% din PIB în primele patru luni din 2026

18 iunEconomie
Tramvaiele din București care dispar după decenii bune. "La revedere" Tatra

18 iunPolitica
Ciprian Ciucu, audiat de DNA. Ce acuzații i se aduc primarului Capitalei și cum se apără, primele declarații
Articole Similare

02-06-2023 20:38INSTANT ARTICLES
Regele Charles, solicitare către Klaus Iohannis: 'Vreau să-l întâlnesc și să-i strâng mâna!'

19-05-2023 12:47Actual
Marcel Ciolacu, despre greva din învățământ: 'Există cu siguranță soluții la care putem ajunge cu calm și rațiune, în timp ce copii își văd liniștiți de școală'

06-05-2023 09:15Actual
Rareș Bogdan: 'Prea ușor se vorbește despre ruperea coaliție. E nevoie de stabilitate în România și e singura formulă politică ce poate funcționa în urma alegerilor de acum 3 ani'

27-04-2023 10:54Exclusiv
SURSE Ce funcție ar urma să primească Nicolae Ciucă după rotativă, după ce Marcel Ciolacu va deveni premier

24-04-2023 14:45Actual



