Lovitură pentru DNA?! Ce se va întâmpla cu prejudiciul de 100 de milioane de euro din dosarul Voiculescu

Autor: Anca ANDREI, Redactor șef

Publicat: 18-07-2017 17:40

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Celebrul Dan Voiculescu, patronul Antena 3, numit dom' profesor de toți jurnaliștii postului a obținut în cele din urmă eliberarea condiționată mult cerută. Acesta a stat 3 ani după gratii, însă pe lângă închisoare acesta avea de achitat și un prejudiciu de 100 de miliaoen de euro potrivit Cameliei Bogdan, judecătoarea care l-a condamnat.


Mogolul trebuie să plătească 100 de milioane de euro prejudiciu în dosarul ICA, nu 60 cum se ştia până acum. Judecătoarea Curţii de Apel Bucureşti, Camelia Bogdan, explică în motivarea emisă, a unei decizii din 25 ianuarie, că statul român trebuie să recupereze de la inculpaţii din dosarul ICA prejudiciul dovedit de peste 60.000.000 de euro, plus să confişte “produsele directe şi indirecte ale infracţiunii de spălare de bani” pentru care a fost găsit vinovat Dan Voiculescu, adică sediul Antenelor, blocul turn Grivco, terenurile aferente şi banii obţinuţi de familia Voiculescu din chiria acestor imobile, scria 
romaniacurata în urmă cu câteva luni.

Eliberat din închisoare, chiar din fața spitalului, unde se afla din cauza unei ocluzii intestinale, Dan Voiculescu a spus că nu va plăti niciun ban pentru că decizia nu este legală, invocând o lege despre care nimeni nu pare să știe. Acesta l-a adus din nou în discuție pe Traian Băsescu, explicând că a stat în închisoare ca urmare a unui abuz al fostului președinte.


Citește și...

Alarmă de gradul 0! Dezvăluire: care ar fi de fapt planul real al PSD cu taxele și impozite


Lagăr de concentrare pe bani publici! Cruzimi fără margini într-un oraș important din România și România riscă sancțiuni usturătoare


Acuzații fără precedent! Pentru cine ar lucra serviciile secrete românești și ce legătură ar avea Iohannis cu asta

Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri