Monica Anisie dă cărțile pe față! Va candida la Primăria sectorului 2?

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 21-06-2020 18:15

Actualizat: 21-06-2020 16:38

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Ministrul Educaţiei, Monica Anisie, a comentat duminică, la Antena 3, zvonul potrivit căruia ar putea candida din partea liberalilor pentru Primăria sectorului 2. 









"Aşa cum aţi spus e doar un zvon, nu mi-a fost făcută o astfel de propunere şi nu discut această temă înainte de examenul de Bacalaureat", a declarat ministrul Educaţiei, Monica Anisie, duminică, într-o intervenţie telefonică la Antena 3.

În prezent, primarul sectorului 2 este Mugur Mihai Toader, membru PSD. Autoritatea Electorală Permanentă a anunţat, vineri, că a elaborat proiectul de lege pentru stabilirea datei alegerilor locale şi, pentru a fi respectate prevederile legale, a propus 27 septembrie ca data alegerilor locale.

Dan Cristian Popescu a anunțat că va candida la Primăria Sectorului 2 și a lăsat să se înțeleagă că ar putea lua în calcul și să treacă la un alt partid, dacă PNL nu-l va susține pentru aceste alegeri. El este momentan viceprimar la Primăria Sectorului 2.






Vezi și:

Veste bună! Anumiți români vor primi sute de euro din partea statului


Ruptură între Parlament și Guvern! Ministrul Muncii, Violeta Alexandru, face front comun cu ministrul Ciucă: Singura excepție pe care o văd

Doctorul Monica Pop, dezvăluire pe tema coronavirus: Uite-așa oamenii au murit. Pot să dau exemple chiar acum

 
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri