Ecaterina Andronescu, ministrul Educației a declarat, vineri, la Antena 3 că Congresul de sâmbătă nu este despre vreun candidat anume, ci despre PSD. De aceea, este important mesajul pe care fiecare candidat îl va transmite.
„ Trebuie să răspundem la câteva întrebări, care, fără îndoială, nu numai pe mine mă frământă, frământă foarte multă lume și din PSD, dar și din afara partidului. Trebuie să răspundem la întrebarea de ce am ajuns aici. Cum a fost posibil să fim urâți de oamenii de societate și să obținem un vot atât de necorespunzător pentru noi și de neașteptat, un vot pe care nu l-am obținut niciodată ca pondere. Prin urmare ar trebui să încercăm să răspundem. Să vedem unde am greșit și să încercăm să coagulăm toate resursele și să guvernăm această țară așa cum am învățat România de-a lungul istoriei de 30 de ani”, a declarat Ecaterina Andronescu.
Noi declarații făcute de Ecaterina Andronescu! 'Cum a fost posibil să fim urâți de oamenii de societate'
Trending

17 maiPolitica
Cultul Donald Trump RO. Președintele SUA primește „ofrande” prin rugăciuni, parcuri, imnuri de la români

17 maiSocial
Succesiune frați vitregi 2026. Cum se împarte moștenirea când vă unește doar mama sau tatăl

17 maiEntertainment
Blestemul locului 3 la Eurovision. Orice artist ar trimite România, niciodată nu trece de bronz

17 maiEconomie
Vrancart a revenit pe profit în primul trimestru din 2026, în portofoliul fraților Pavăl de la Dedeman

06:30Horoscop
Horoscop financiar: bani și carieră pentru luni, 18 mai 2026 - Noi începuturi profesionale

17 maiEconomie
Ministerul Finanțelor blochează TikTok, WhatsApp, Gmail și ChatGPT pe calculatoarele din instituție, ANAF și Vamă

17 maiEconomie
Christian Tour pregătește listarea la Bursa de Valori București prin majorare de capital

17 maiEconomie
Programul Fidelis înregistrează cea mai slabă emisiune din istorie: doar 715 milioane de lei atrase în mai 2026

12:01Economie
LEPAS, brandul chinezesc de automobile electrice, intră pe piața din România prin MATEROM

09:01Economie
În București, chiria depășește salariul minim brut: Capitala României pe locul 12 în topul european al capitalelor cu chirii scumpe
Articole Similare

17 maiActual
Amendă, fără plăcuțe de înmariculare și alte nenorociri când nu ai asigurare RCA. Sancțiuni mai aspre față de anii anteriori

16 maiActual
Rovinieta se scumpește de la 1 iulie. Tarife uriașe pentru mașinile vechi

15 maiActual
Salarii mărite la aceste companii. Se fac și angajări, oportunități reale la stat

15 maiActual
Chiriașii cărora proprietarii le închid ușa în nas. Nimeni nu-i mai vrea, nici cu bani mulți

14 maiActual



