PSD susține că Alexandru Rafila, ministrul Sănătății, a ieșit câștigător într-un sondaj realizat de USR.
„USR ZERO – v-a bătut prof. Rafila din primul tur! :))
După 24 de ore de la marele sondaj on-line lansat de USR, rezultatele arată clar că românii îl susțin pe ministrul Rafila și măsurile luate de acesta.
Românii știu să facă diferența între cei care iau măsuri pentru oameni și cei care și-au bătut joc un an de zile de sistemul de sănătate.
Ceea ce este extrem de grav însă e faptul că USR, cu ai săi „apostoli ai corectitudinii”, plătesc reclamă #mincinoasă din bani #publici pentru a-l discredita pe ministrul Alexandru Rafila.
PS: Cioloș, pune-ți masca! Ar fi un gest de minim bun-simț înainte de a mai critica măsurile sanitare!
PS2: E timpul să leșine din nou serverele pe partea de sondaj ?”, este mesajul PSD.
Vezi și Interviu EXCLUSIV cu ministrul Muncii, Marius Budăi. ‘Îl vreau pe Florin Cîțu partener în această discuție privind renegocierea PNRR-ului’
EXCLUSIV Documente. Plângere penală la DNA pe numele unui șef din Poliția Română! Este acuzat că ar fi acordat sporuri ilegal



















