Lovitură dură pentru șoferii din România! De la începutul anului 2019, toți vor trebui să achite asta! Anunțul a fost făcut de către Grațiela Gavrilescu, ministrul Mediului.
În cadrul emisiunii „Punctul de întâlnire”, de la Antena 3, Gavrilescu a precizat că o nouă taxă auto va intra în vigoare la începutul anului viitor.
„Nu se va ține cont doar de norma de poluare. Specialiștii au luat în considerare inclusiv cilindreea, tot. Trebuie pe toate componentele, să nu avem niciun fel de problemă.
Eu am pus termen ca undeva pâna la sfârșitul anului să găsim forma finală, ca la începutul anului viitor să știm exact ceea ce avem de făcut, cum gândim proiectele. Și, de la 1 ianuarie - poate cu o perioadă de tranziție, 31 martie, ca lumea să poată să se acomodeze", a afirmat Grațiela Gavrilescu.
Vezi și Realitatea TV, lovită în plin! Decizie după difuzarea emisiunii lui Rareș Bogdan
SONDAJ! Vești proaste! Lovitura devastatoare pe care o primesc românii pe final de an
Apare un nou lanț de magazine pe piața de retail! Gigantul japonez a deschis prima unitate
Șoferii din România primesc o lovitură dură! De la începutul anului 2019, toți vor trebui să achite asta
Trending

18 iunEconomie
Găselnița Carrefour, inspirată de La Cocoș, Supeco și alte magazine. Prețurile vor scădea, cu cât cumperi mai mult

18 iunEntertainment
Kanal D, de vânzare. Turcii ar fi dispuși să vândă postul TV pentru un colos media care oferă o avere

18 iunEconomie
La Varna, Sofia sau Istanbul direct cu trenul. CFR a anunțat costul biletelor

18 iunEconomie
Programările la medic se vor face și online. Platforma pe care o vor folosi românii din octombrie 2026

18 iunEconomie
Tramvaiele din București care dispar după decenii bune. "La revedere" Tatra

08:00Economie
Ciprian Ciucu, noi reguli pentru bucureșteni. Anunțul pe care ar trebui să-l cunoască toți cetățenii despre terasele pe domeniul public

20 minute în urmăEconomie
Pensiile militarilor: 20% iau peste 7.000 de lei, 60% încasează peste 5.000 de lei. La ce sume ajung cei din MApN

18 iunEconomie
Beneficiu suplimentar pentru victimele Mineriadei. Banii în plus de la stat nu le vor fi impozitați

09:01Economie
Compania CFR Marfă şi-a cerut falimentul în instanţă. Firma de stat va fi lichidată oficial

10:53Horoscop
Horoscop financiar 19 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri
Articole Similare

9 minute în urmăEconomie
Școală de vară 2026. Cât mai plătesc părinții și ce variante gratuite oferă statul, în marile orașe

20 minute în urmăEconomie
Pensiile militarilor: 20% iau peste 7.000 de lei, 60% încasează peste 5.000 de lei. La ce sume ajung cei din MApN

circa 1 oră în urmăEconomie
Top cele mai căutate facultăți din România. Taxele pe care le suportă cei care nu prind loc la buget au crescut considerabil

13:17Economie
Curs valutar BNR 19 iunie 2026: Euro și dolarul, evoluție pe piața monetară

12:01Economie



