Val de taxe instituite în plină stare de urgență! Un lider PSD lansează acuzații grave la adresa PNL

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 28-04-2020 14:01

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Acuzații grave la adresa PNL! Un lider social-democrat anunță că administrația liberală din Arad pregătește un val de taxe pentru arădeni.


Mihai Fifor acuză, pe Facebook, că Primăria Arad vrea să instituie 5 noi taxe pentru locuitori.


Cu un cinism si cu o ipocrizie greu de inteles si, mai ales, de explicat, ceva cum numai lui Falcă ii reusea, Primăria Arad îi execută pe arădeni, într-un mod sumbru, propunand pentru sedinta de pe 30 aprilie, introducerea a 5 noi taxe la nivel de municipiu.


În vremuri de un dramatism aparte, Călin Bibarț continuă opera maestrului sau Falca, bagand adanc mana in buzunarele cetatenilor. Urechile PNL Arad sunt complet surde la suferințele arădenilor, la recesiunea profundă pe care o înregistrează mediul economic local, cu precădere micii întreprinzători, care resimt cel mai puternic consecințele starii de urgenta.



Nu numai ca, la inceputul perioadei de criza, Bibart si consilierii PNL au respins fara sa stea pe ganduri Proiectul PSD prin care ceream suspendarea platilor de taxe, timp de 6 luni, catre bugetul local pentru cei industria HoReCa, acum insa PNL Arad merge mai departe si instituie 5 noi taxe locale.

Inutil de precizat că primăria are resurse uriașe, care derivă din taxele și impozitele și așa enorme pe care le plătesc arădenii, unele dintre cele mai mari din tara, ca sa mai aiba nevoie de noi biruri. Dar, deh, vine campania electorala si e nevoie de bani!

Prin ceea ce fac în aceste zile, Bibart si liberalii arădeni demonstrează că zilele de groază ale erei Falcă sunt departe de a apune, iar ideile sale de a distruge tot ce este curat și moral în oraș, se regăsesc în toate acțiunile discipolilor săi.

Este evident ca niciunul dintre consilierii municipali PSD nu vor vota aceasta initiativa PNL, menita sa puna si mai mare presiune pe umerii aradenilor, in zile in care Aradul tine locul al treilea in tara la numar de imbolnaviri cu Covid-19.

Aradenii au nevoie de masuri reale de sprijin, nu de noi taxe si impozite. Asta nu intelege Bibart, asta nu inteleg Falca si Cionca, autorii morali ai dezastrului de la Arad.”, acuză Fifor.

Vezi și

Un polițist sare în apărarea șefului demis al Poliției Bolintin Vale: Știm câte probleme ne cauzează anumite persoane din cartierul de rromi

EXCLUSIV În plină stare de urgență, Jandarmeria se înarmează! Achiziție de 900 de pistoale de la omul care l-a denunțat pe Florian Coldea

Un gigant de pe piața locală redeschide azi magazinele! Patru fabrici aparținând grupului își reiau activitatea


 
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri