Luna septembrie vine cu schimbări radicale pentru românii care locuiesc la bloc. În urma acestor schimbări, cei afectați vor fi cei cu datorii.
Începând de luni, administratorii de bloc nu vor mai putea face plăți în numerar decat în cazul unor cheltuieli neprevăzute sub 1000 de lei. Conform noii legi a asociațiilor se proprietari, banii asociației trebuie rulați prin bancă.
Potrivit noii legi, administratorul are obligația de a folosi contul curent al asociației, plățile curente și pentru încasări, la care au acces și locuitorii blocului.
Capital.ro scrie că obligația întră în vigoare la sfârșitul lunii septembrie.
Totul despre averea lui Niculae Bădălău, baronul PSD implicat în scandalul zilei!
Dezvăluire explozivă! Primul ministru care ar putea zbura din Guvernul Dăncilă – Jocuri de culise halucinante
Atenție, români! Cei ce locuiesc la bloc vor fi afectați
Trending

12:00Politica
Averea lui Siegfried Mureșan, propus premier de PNL, USR și UDMR. Câștigă peste 200.000 de euro anual, alături de soție

09:01Economie
Limită pe banii cash de la bancomate. Suma maximă pe care ar putea să o scoată românii de la ATM, pe viitor

08:30Entertainment
Fiica celebrei Maia Morgenstern, acuzată de cerșetorie. Cabiria s-a apărat singură în fața criticilor: „Dacă cineva vrea să ajute, bine”

09:30Entertainment
Mirabela Dauer a decis cui îi va lăsa averea sa. Artista nu și-a mai văzut fiul de peste două decenii

13:00Economie
Electrocasnicul de la Kaufland care costă doar 49,99 lei. Se găsește la raft până pe 30 iunie, este simplu de utilizat

06:30Horoscop
Horoscop financiar 27 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani și afaceri

14:00Economie
Unde se găsesc cele mai ieftine case din România. Condițiile lasă de dorit, dar prețurile sunt irezistibile

17:00Economie
Se scumpește apa și canalizarea în aceste județe. Noile tarife crescute intră în vigoare de la 1 iulie 2026

11:30Economie
UE continuă să ajute ucrainenii, dar cu schimbări. O categorie își pierde un beneficiu major, la cererea lui Zelenski

12:30Economie
Ce s-a ales de donațiile lui Nicușor Dan, primite în campania pentru alegerile prezidențiale. Președintele spusese că va da banii către nevoiași
Articole Similare

circa 1 oră în urmăEconomie
Ford are nevoie, din nou, de 350 de ingineri. După ce a concediat oameni pentru AI, compania și-a dat seama că experimentul a fost eșec

circa 1 oră în urmăEconomie
Prețul petrolului s-a prăbușit. Sunt așteptate modificări de tarife la pompe, inclusiv în România

circa 2 ore în urmăEconomie
Benzinăriile cu cele mai mici prețuri din România. Unde te costă mai puțin să faci plinul cu benzină, motorină sau GPL

20:30Economie
Suma maximă de cash permisă ar putea fi mărită. Un proiect AUR pentru cei care au casierie

20:00Economie



