Duminică seara a fost scandal fără precedent la Antena 3. Protagoniști au fost Violeta Vijulie, membru PNL și Claudiu Manda, senator PSD, soțul Liei Olguța Vasilescu.
Mitingul PSD de la Craiova este în continuare motiv de dispută între PNL și PSD. După ce Lia Olguța Vasilescu i-a contrazis, pe Facebook, pe liberalii care au susținut că numărul social-democraților prezenți la mitingul de la Craiova a fost mult mai mic decât s-a anunțat, a venit rândul soțului ei să reacționeze la atacurile PNL.
Totul a pornit, duminică seara, de la comentariile Violetei Vijulie care a susținut că oamenii care au venit vineri la mitingul PSD de la Craiova sunt oameni săraci, fără educație, aduși cu forța.
”Oamenii au fost aduși prin amenințări. Vorbim despre niște oameni foarte săraci, niște oameni care nu au educație. Au venit sub presiune. Trăiesc dintr-un salariu dat de la stat. Când îi sună șeful și le zice că trebuie să vină la miting ca să-și păstreze locul de muncă… nu au ce face”, a comentat Violeta Vijulie, conform dcnews.
Replica lui Claudiu Manda a venit prompt. ”Dacă era cineva adus cu forța… acest lucru se putea observa din atmosfera de acolo. Oamenii au rezonat la mesajele noastre. S-a văzut asta! La miting au fost peste 40.000 de oameni. Au venit mai mulți oameni decât ne așteptam. PNL Dolj va lua sub 40.000 de voturi la alegerile din 26 mai 2019. PSD Dolj va lua aproximativ 142.000 voturi, iar PNL Dolj sub 40.000 voturi. Atunci vom vedea cât de mult ne-au bătut. Când văd cum se raportează la mitingul de la Craiova… îmi dau seama cât de mult îi doare și cât de mult îi frustrează. E clar că suntem pe drumul cel bun. Am primit mii de mesaje de încurajare de la români după mitingul PSD de la Craiova. Am primit și sub 100 de mesaje care conțineau jigniri. Acest lucru îmi arată că suntem pe drum cel bun”.
Citește și:
EXCLUSIV ANAF face mutarea așteptată de toți românii! Președintele Mihaela Triculescu a dat ordinul
INTERVIU (II) Ultimul român condamnat la moarte, dezvăluiri năucitoare! Ce s-a întâmplat cu dovezile cu care a fugit din țară – Racolare cu repetiție
Claudiu Manda și-a ieșit din fire! Scandal fără precedent la Antena 3
Trending

06:30Horoscop
Horoscop financiar: bani și carieră pentru 4 mai 2026 - Decizii importante și stabilitate

12:00Politica
Ilie Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica. Angajații primeau bonusuri de 180.000 de euro

14:03Actual
Curs valutar luni, 4 mai 2026

08:29Economie
Economistul Gary Shilling avertizează: Recesiunea în SUA este aproape inevitabilă în 2026. Bursa americană ar putea scădea cu 30%

14:00Economie
Primark își dublează prezența în România: retailerul deschide patru magazine noi în 2026 și creează peste 450 de locuri de muncă

08:52Actual
Bacalaureat 2026. Calendarul oficial și condițiile de promovare, după modificări

15:52Economie
Contul European de Investiții devine disponibil în România: Românii pot investi în piețele de capital din întreaga Europă

16:37Economie
Rezerva valutară a BNR a scăzut cu peste două miliarde de euro în aprilie, pe fondul crizei politice

15:59Sport
Cristi Chivu, antrenorul cu care Inter Milano a câștigat campionatul Italiei. A cucerit titlul în Serie A și au sărbătorit pe Made in Romania

16:00Economie
ANAF Antifraudă a confiscat peste 4,5 milioane de lei proveniți din comerț neautorizat cu aur în Prahova
Articole Similare

21:51Actual
Noile buletine, obligatorii din august 2031 pentru orice român. Ce date conțin

14:03Actual
Curs valutar luni, 4 mai 2026

13:51Actual
[P]De ce să alegi siropul de agave în locul zahărului rafinat

08:52Actual
Bacalaureat 2026. Calendarul oficial și condițiile de promovare, după modificări

03 maiActual

