Anatol Șalaru, fost ministru al Apărării în Republica Moldova, îi dă vești proaste președintelui Federației Ruse, Vladimir Putin.
Șalaru afirmă că Arabia Saudită va mări extracția de petrol cu 50% în următoarele două luni, ceea ce înseamnă că prețul petrolului va scădea.
Totodată, potrivit lui Anatol Șalaru, Iranul refuză să livreze armament Federației Ruse, pentru că nu sprijină terorismul, în vreme ce Ucraina primește din ce în ce mai mult armament de ultimă generație.
„Vesti proaste pentru statul terorist Rusia! Arabia Saudită va mări extracția de petrol cu 50% in următoarele două luni, prețul petrolului scade frumos, Iranul refuză să livreze armament Rusiei, motivând că nu sprijină terorismul iar Ucraina primește din ce in ce mai mult armament modern și performant. Putin face ce știe cel mai bine, omoară copii și femei.
Moarte cotropitorilor!
Slava Ucrainei!
Slava României!”, spune Anatol Șalaru.
Vești proaste pentru Federația Rusă! Arabia Saudită va mări extracția de petrol, Iranul refuză să-i livreze armament lui Vladimir Putin
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

07 augEconomie
Ieftiniri la pompă de la jumătatea lunii august. Premierul Ilie Bolojan susține că s-au dus scumpirile la benzină și motorină

07 augEconomie
Zăpadă la Brașov în luna august. În centrul orașului de munte, a fost instalat un tun pentru răcire

08:00Actual
De când vei plăti ca să-ți faci buletin nou, electronic. Taxa pe care o vei avea de achitat

07 augActual
Apă cu porția în 141 de localități din România. Restricții pe vreme de secetă

09:30Actual
Alimentarea cu energie electrică se poate opri. S-a dat legea, se va aplica în următoarele situații extreme

07:00Social
400 de lei în plus la pensie, în decembrie. Sunt vizați românii care au lucrat în Italia

07 augEconomie
Roviniete false vândute românilor. CNAIR anunță că un site din Ungaria nu este autorizat să le comercializeze

07 augActual
Bâlea Lac, dezastru alimentar. Amenzi de 300.000 de lei în locul din care aveai toate șansele să faci toxiinfecție alimentară

07 augActual
România va avea cel mai mare parc liniar din Europa. Construcția sa a început deja în București

07 augPolitica
„Platforma pentru suspendarea președintelui”, lansată de AUR. Partidul dorește îndepărtarea lui Nicușor Dan
Articole Similare

01 augExterne
Noile tarife pentru vinieta din Bulgaria au intrat în vigoare. Valoarea scumpirilor, atât dai în plus

01 augExterne
Taxa de 100.000 de dolari pe care ar urma să o plătească absolvenții români din SUA. Sunt vizați cei care rămân să muncească

31-07-2026 17:30Externe
Hamas ar fi acceptat planul de dezarmare. O sursă din SUA a dat toate detaliile

29-07-2026 20:00Externe
Cutremurul devastator din Japonia ține economia în loc. Toyota și Honda au oprit producția pentru câteva zile

29-07-2026 15:01Externe



