Viorica Dăncilă face declarații după condamnarea lui Liviu Dragnea! Ce se va întâmpla cu partidul

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 27-05-2019 19:00

Actualizat: 27-05-2019 17:49

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Premierul Viorica Dăncilă a făcut prima declarație după condamnarea definitivă la închisoare a liderului PSD, Liviu Dragnea.



„Uman vorbind, e o dramă pentru el și familia lui. Suntem alături de el”, și-a început Dăncilă discursul. Ea a spus că nu va comenta în nici un fel decizia instanței pronunțată azi

„Suntem un partid unit în momentele dificile. Mâine am convocat BPN la ora 11.00, CEX la 18.00. Împreună vom lua deciziile, vom analiza și vom vedea ce e de făcut”, a spus premierul.

Dăncilă a subliniat că nu-și va da demisia Nu-mi voi da demisia. „Voi respecta decizia din Parlament dacă va fi depusă o moțiune de cenzură. Suntem un partid responsabil”, a spus aceasta.

Ea a mulțumit electoratului pentru votul dat și a menționat că se va face o analiză pentru a se vedea unde s-a greșit.

„Una dintre cele mai bune măsuri e să continuăm programul de guvernare. Asigur toți primarii că vom continua programele începute pe PNDL și FDI.  Nu există tabere în partid. Discuțiile le vom avea în partid, chiar dacă unele vor fi contradictorii. Vom ieși mai uniți”, a punctat aceasta.


 

Vezi și:

Atac devastator la Dacian Cioloș: ‘Ia-ți salariul de la Bruxelles și taci’


EXCLUSIV Oficial! Informația despre fraudarea alegerilor, aruncată în spațiul public azi de USR, este falsă


Analiza care aruncă-n aer alegerile europarlamentare! USR-PLUS are șase candidați cu probleme, la fel ca PSD

Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri