Vlad Gheorghe, europarlamentar USR-PLUS, anunță că fostul ministru al Afacerilor Interne, Carmen Dan, s-a angajat.
Fosta șefă a Internelor lucrează acum la Centrul Național de Administrare a Registrelor Naționale Notariale – Infonot, din cadrul Uniunii Naționale a Notarilor Publici din România.
„NE-A GAZAT, ACUM S-A ANGAJAT - CARMEN DAN ARE SALARIU GRAS
Un alt soldat credincios al lui Daddy a fost „recuperat” de pe linie moartă și a primit o sinecură pe măsura serviciilor prestate pentru șefu'. Carmen Dan și-a găsit o slujbă la Uniunea Națională a Notarilor Publici din România.
Mai precis, la Centrul Național de Administrare a Registrelor Naționale Notariale – Infonot, care se ocupă cu organizarea și funcționarea tuturor registrelor naționale notariale.
Ce o recomandă pe fosta secretară de școală generală din Videle cu licență luată la 30 de ani să fie angajată la UNNPR pe un salariu gras? Chiar ea a recunoscut - este „omul lui Liviu Dragnea”.
Până la pedeapsa cuvenită în dosarul #10August, pentru ex-ministra din Teleorman „viața merge înainte” și leafa la fel. Date fiind competențele deosebite ale duamnei, este foarte ocupată la serviciu, abia prididește să-l laude pe don Livio că e ,„puternic și semeț” în pușcărie.
Totuși, aș sfătui-o pe Carmen Dan să nu stea atât de liniștită, admirând infractorii. În ciuda tuturor eforturilor făcute de cei puși în funții cheie de PSD să îngroape dosarul, #10August a fost redeschis. Și nu renunțăm. Iar vinovații vor plăti. Mai târziu decât ar trebui, dar vor plăti.
#10August #RefuzAbuz #JustițieNuCorupție”, spune Gheorghe.
Carmen Dan s-a angajat! Unde lucrează acum fostul ministru de Interne
Trending

08:11Entertainment
Thassos cu prețuri de lux în 2026. Stațiunea din Grecia cere enorm dacă vrei să stai pe șezlong, care este consumația minimă

15:10Politica
Diana Șoșoacă, în dialog cu Vladimir Putin. Discuția completă, tradusă, fără trunchieri

05 iunActual
Buncărele de război, bombe atomice și calamități naturale vor fi finanțate de către primării. România are 5.700 de locuri extrem de sigure

05 iunEconomie
Datele INS care arată cine a tras economia în jos: România produce mai puțin cu 1,2% în T1 2026

08:00Economie
ANAF și Vama au descoperit cantități masive de legume și fructe din Turcia reetichetate ca produse românești și vândute în marile lanțuri de magazine

06:30Entertainment
Horoscop financiar 6 iunie 2026. Zodiile care primesc bani și câștiguri neașteptate

09:00Economie
PIB-ul României a scăzut cu 1,1% în primul trimestru din 2026. Economia intră în recesiune tehnică

10:00Economie
Sameday se retrage de pe piața din Ungaria și relochează 1.000 de easybox-uri în România

16:00Economie
Pragul pentru insolvența personală crește de la 1 iulie 2026. Ce se schimbă pentru românii cu datorii

12:30Economie
România, tot mai aproape de încasarea a 2,62 miliarde EUR din PNRR
Articole Similare

12 minute în urmăEconomie
ANPC a aplicat amenzi de peste 3,6 milioane de lei în prima săptămână din iunie

42 minute în urmăEconomie
OCDE: Economia României va intra în recesiune ușoară în 2026, cu revenire la 2,5% în 2027

circa 1 oră în urmăEconomie
România înregistrează cel mai sever declin al producției de servicii din Uniunea Europeană

18:30Economie
Consiliul Concurenței propune amenzi record de 800 milioane euro pentru bănci în scandalul ROBOR

17:00Economie



