Analistul politic Cozmin Gușă vorbește, vineri, pe pagina de socializare despre o manipulare planteră care are ca scop „alungarea” lui Donald Trump din funcția de președinte al SUA.
Gușă susține că, dacă manipularea rasială eșuează, va vine și al doilea val de COVID-19 sau „altceva”.
„Daca manipularea rasiala esueaza, VINE SI AL DOILEA VAL DE COVID! Sau altceva ...
Secvente ale manipularii din SUA:
George Floyd, decedatul de culoare care a declansat isteria rasiala in America, era un cetatean cu un cazier bogat: avea dosar pentru ca a batut o femeie de-aprope ca a omorat-o, a facut puscarie pentru trafic de droguri, batai pe strada, etc.; cand politia a intervenit de i-au tinut genunchiul pe grumaz, el tocmai incerca sa plateasca ceva cu o bancnota falsa de 20$, iar patronul magazinului a anuntat politia; si nu era prima data cand Floyd folosea bani falsi; pe acest individ l-au transformat in erou!
In SUA, site-urile independente au inceput sa investigheze ce s-a intamplat cu adevarat, si-aici vine bomba: pe 17 Mai, pe twitter-ul fundatiei lui Barack Obama (deci cu 8 zile inaintea mortii lui Floyd!), apare un poster cu "This is America", care are in centru exact figura lui Floyd, sau oricum ceva asemanator pana la identificare cu figura lui (!!!); videoul atasat in comentarii explica acest fapt ciudat, impreuna cu mirarea unor internauti care observa ciudatenia.
Detaliul foarte important este ca deja aparusera dovezile despre ilegalitatile cuplului Obama-Biden, savarsite in timpul mandatelor prezidentiale, scandal cunoscut ca fiind #ObamaGate, iminenta inculparii acestora fiind majora si neindoielnica; nefiind suficienta "sufocarea" Americii sub infestarea majora cu coronavirus, este evident ca s-a recurs la manipularea rasiala, iscata printr-un incident nefericit, intamplat unui cetatean de culoare care punea in pericol siguranta celorlalti americani onesti!
Democratii si ONG-urile de tip Soros se activeaza rapid si, eludand adevarul, dau drumul unor serii de incitari care isterizeaza populatia, si care culmineaza cu daramarea statuilor, spalatul picioarelor negrilor, ritualurile de ingenunchere (cu liderii OCTOGENARI ai democratilor in prim plan!) spre a-si cere scuze pentru fapte necomise.
Incendierile, devalizarile sau furturile din magazine le-am prezentat zilele trecute, mai adaug in comentarii inca o mostra, pentru acuratetea demonstratiei.
Intre timp, se incearca externalizarea acestei psihoze si-n restul lumii, mai ales in Europa, unde au loc nu doar demonstratii publice absurde ale ONG-urilor, dar se trece si la violente asupra politistilor NEINARMATI, asa cum puteti vedea si-n filmuletul urmator din Marea Britanie:
https://mobile.twitter.com/MarkAColle…/…/1270973854349959170
Pot fi multe alte sute de exemple care demonstreaza ca lumea este data peste cap in interesul unui grup de potentati cu forte mediatice si financiare URIASE, iar tot prin intermediul agentilor lor, ne este anuntat un al doilea val de coronavirus, anunturi in urma carora bursele principale incep sa se prabuseasca din nou:
https://www.stiripesurse.ro/bursele-din-sua-si-europa-s-au-…
In tot acest timp, statele puternice se pregatesc temeinic sa nu mai cada prada manipularii, adoptand in paralel cu MASURILE DE RELAXARE CVASITOTALA si masuri de precautie DURE dar DISCRETE, care sa le pazeasca cetatenii de furia grupului de magnati financiari, care sunt gata sa dea FOC LUMII, NU DOAR AMERICII, in incercarea lor de a-si pastra dominatia mondiala, care depinde insa de primul pas: alungarea lui Trump de la Casa Alba!
Chiar si-n urma acestui rationament pe care-am incercat sa-l argumentez aici pe scurt, devine limpede pentru oricine ca lumea e-n flacari, urmeaza evenimente dramatice si greu de prezis, deci e nevoie nu doar de intelepciune, ci mai ales de actiune proactiva, care sa ne protejeze familiile, arealul, tara, viata noastra asa cum ne-o dorim ...”, scrie, pe Facebook, Gușă.
Vezi și
Mega-veste! Anumiți angajați ar putea primi noi sporuri salariale
EXCLUSIV În stare de alertă, SPP face noi achiziții de mașini! Limuzine de peste 100.000 de euro
Cozmin Gușă, despre o manipulare planetară: Dacă manipularea rasială eșuează, vine și al doilea val de COVID
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

10:20Actual
Carrefour retrage urgent 3 produse de la raft, sunt contaminate. Vizate sunt 230 de magazine

08 maiActual
Temperatura la care trebuie să setezi centrala din casă. Consumi fix cât ai nevoie

06:30Horoscop
Horoscop financiar: bani și carieră pentru 8 mai 2026 - Transformări constructive

07 maiEconomie
Romgaz preia Azomureș în mutare strategică pentru salvarea industriei chimice românești

13:15Economie
Leul s-a apreciat ușor în raport cu euro și dolar, dar gramul de aur s-a scumpit semnificativ - Rata de schimb

07 maiEconomie
Premier Energy înregistrează o creștere de 14% în sesiunea de joi și depășește 94% avans în 2026

07 maiEconomie
Groupama a plătit despăgubiri de aproape 600 de milioane de lei în primul trimestru din 2026

15:37Actual
Hornbach a mărit salariile angajaților. Caută consilier vânzări și oferă prime de sărbători

07 maiEconomie
CEC Bank lansează garanție de portofoliu pentru IMM-uri cu dobânzi reduse și acoperire de 80%

07 maiEconomie
Prețurile carburanților se mențin aproape de pragul psihologic de 10 lei pe litru în România
Articole Similare

circa 1 oră în urmăActual
București: restricții de trafic. Anunț valabil de vineri, 8 mai 2026

circa 2 ore în urmăActual
Vouchere de vacanță 2026. Cine le poate primi și ce valoare au acum

15:37Actual
Hornbach a mărit salariile angajaților. Caută consilier vânzări și oferă prime de sărbători

10:20Actual
Carrefour retrage urgent 3 produse de la raft, sunt contaminate. Vizate sunt 230 de magazine

08 maiActual



