Jurnalistul Rareș Bogdan prefațează un război total pe scena politică! Realizatorul emisiunii „Jocuri de Putere” anunță că urmează o „săptămână de show total”.
Mai mult, Bogdan susține că „Mediul de Afaceri” se desprinde tot mai mult de zona politică și că țara este „ținută la suprafață exclusiv de forța financiar-economică și de creierele Universităților”.
Ca atare, potrivit lui Rareș Bogdan, Tudorel Toader trebuie îndepărtat din funcția pe care o ocupă în cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.
„Va curge sange. Ca tot e culoarea partidului. Tutuianu, Tudose, Firea, Stanescu, Ciolacu, Neacsu, Pandele, Grindeanu au 40 de parlamentari, Ponta mai are 12. ALDE joaca la rupere cu cei 38 ai lor. UDMR face fite de fata mare prinsa cu gradinarul si instalatorul pe peluza. Urmeaza o saptamana de SHOW total. De Romania oricum nu se mai ocupa nimeni. Singurul lucru bun, “Mediul de Afaceri” se desprinde tot mai mult de zona politica, o luam pe drumul Italiei din acest punct de vedere, politica cu dementi, tara tinuta la suprafata exclusiv de forta financiar-economica si de creierele Universitatilor.
(Si de asta, la Iasi, e important ca Tudorel sa fie indepartat de urgenta. Compromite! Dupa 158 de ani de istorie, Universitatea Alexandru Ioan Cuza se afla intr-un real pericol de afectare a imaginii.)”, anunță, pe rețelele de socializare, Rareș Bogdan.
Vezi și Comoara Elenei Udrea! Suma uriașă transformată în aur și argint
S-a aflat! Iată cum arată vila secretă a premierului Viorica Dăncilă
Atomica a fost eliberată! Pe cine ar trebui să toarne Elena Udrea
Rareș Bogdan prefațează un război total! Cine trebuie îndepărtat de urgență și cine ține țara la suprafață
Trending

18 iunEconomie
Găselnița Carrefour, inspirată de La Cocoș, Supeco și alte magazine. Prețurile vor scădea, cu cât cumperi mai mult

18 iunEconomie
Strategia La Cocoș cu care supermarketul românesc fură avânt în fața concurenței străine. Pas înaintea Lidl și Kaufland

18 iunHoroscop
Horoscop financiar 18 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

18 iunEconomie
Wizz Air și tarifele noi, după compromisul UE. Se schimbă costurile pentru bagaje

18 iunEconomie
RCA-ul după care aleargă toți șoferii. Euroins și City Insurance, pe locul 1 național din cauza prețului mic

18 iunSport
Simona Halep, avere uluitoare din tenis. Banii câștigați în anii de glorie au ajutat-o să-și pornească propriile afaceri

18 iunEconomie
Deficitul bugetar al României a scăzut la 1,17% din PIB în primele patru luni din 2026

18 iunEconomie
Programările la medic se vor face și online. Platforma pe care o vor folosi românii din octombrie 2026

18 iunEconomie
La Varna, Sofia sau Istanbul direct cu trenul. CFR a anunțat costul biletelor

18 iunEntertainment
Kanal D, de vânzare. Turcii ar fi dispuși să vândă postul TV pentru un colos media care oferă o avere
Articole Similare

16 iunEconomie
Salariul mediu brut în România ar putea ajunge la 9.500 lei în 2027

16 iunActual
Digital News Report 2026: Stiripesurse.ro urcă în topul presei online și își consolidează statutul de sursă majoră de informare

13 iunSocial
Pensie mărită cu 800 de lei. Banii în plus intră din ianuarie 2027, cine va beneficia

31-05-2026 21:47Social
Alocația și indemnizația pe luna mai 2026. Data la care intră banii pe card și când sunt livrate sumele prin Poștă

31-05-2026 16:11Social



