Un fost șef de crematoriu face declarații:'100% nu s-a putut face o incinerare în acel butoi. Eu cred că este în viață fetița

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 30-07-2019 22:15

Actualizat: 30-07-2019 21:52

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Fostul sef al crematoriului Vitan-Barzesti din Bucuresti timp de 20 de ani, Gheorghe Ionel, spune ca nu se poate ca Gheorghe Dinca sa fi ars trupul Alexandrei in butoiul din curte.

„100% nu s-a putut face o incinerare in acel butoi. Se face o incinerare doar cand se ajunge la temperatura de 1.400 de grade. Poate sa toarne ce vrea el, nu se poate obtine o asemenea temperatura. In crematoriu se obtinea temperatura dupa circa o ora de mers a arzatorului in gol si abia se ajungea la 1.200 de grade. Exclus asa ceva, iar arzatorul era imens cu un diametru de aproape un metru. Nu, exclus asa ceva. Nu pot sa cred. Acel nemernic,parerea mea personala, trage de timp. Eu cred ca este in viata fetita si el trage de timp sa acopere niste urme si sa dea posibilitatea altor complici sa o scoata din tara. Parerea mea. Se putea incinera in butoiu eventual doar parul si pielea”, a zis Ionel Gheorghe marti seara la Antena 3.


Vezi și

EXCLUSIV Monstrul din Caracal nu ar fi acționat singur! Legătură-bombă: ‘M-am întâlnit cu un băiat’


EXCLUSIV Greșeala gravă pe care o pot face autoritățile în cazul crimelor din Caracal! Urmele fetelor s-ar putea pierde pentru totdeauna


A ieșit la iveală! Ce avere are fostul șef STS, Ionel Vasilca
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri