Procurorii fără chip preiau Justiția! Oamenii UE și SUA vin la Putere.
Mai precis, Viorel Badea și Horațiu Răzvan Radu ar urma să preia șefia DIICOT, respectiv a Parchetului General al României, informează Național.
„Oricât s-ar jura ministrul Cătălin Predoiu pe transparența totală a viitoarelor nominalizări! – ”de afară” lucrurile se văd practic cu totul altfel! Astfel că ”vârfurile de lance” contrainformative ale sistemului care intră cel mai adesea în contact cu agențiile guvernamentale occidentale sunt pur și simplu siderate de siguranța partenerilor externi cu privire la reușita ”procurorilor fără chip” precum Viorel Badea și Horațiu Răzvan Radu, cei deja dați ca fiind viitorul procuror șef al DIICOT și respectiv procuror general al României.”, informează sursa citată.
„După ce în trecut a mai lucrat în cadrul DIICOT, fiind procurorul de caz în mult mediatizatul dosar al hacker-ului român ”Guccifer”. Cel căruia agențiile guvernamentale de peste Ocean i-au cerut ”capul” și i l-au și obținut în cele din urmă, pe vremea când Viorel Badea era șeful Serviciului de combatere a criminalității informatice din DIICOT. Postură din care a fost implicit ”etichetat” drept ”omul americanilor”, cunoscută fiind celeritatea cu care autoritățile române se ocupă de solicitările de peste Ocean cu privire la anchetarea celor care fraudează informatic cetățeni sau companii americane.
Spre deosebire de Badea, foarte posibilul procuror general Horațiu Răzvan Radu nu a finalizat nici măcar un dosar! Cel puțin nu în România! La scurt timp după intarea ”în pâine” ca și procuror acesta devenind, încă din anul 2006, șef al Serviciului de Integrare Europeană și Programe Phare din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. După care a fost propulsat direct în sferele europene, ca agent al României la CEDO și la Curtea Europeană de Justiție a Uniunii Europene. Iar surprinzătorul și scurtul său stagiu de doar câteva luni ca adjunct al lui Bogadn Licu parcă a fost anume unul care să îl mai familiarizeze pe ”omul europenilor” cu ”bucătăria internă” a Parchetului General, structură pe care Radu este puternic susținut să o conducă de influentul său cerc relațional creat de-a lungul atâtor ani în care a activat în structurile UE…”, mai notează Național.
Vezi și
Polițiștii se reped la Marcel Vela: Procedează precum Carmen Dan! Operațiune demarată în week-end
EXCLUSIV Blat între PSD și PNL? Cabinetul Orban își asumă secretizarea făcută de Guvernul PSD! Șefii din Poliție își ascundeau salariul și în ‘era Dăncilă’
EXCLUSIV Rareș Bogdan dezvăluie numele ‘noului premier’ al lui Klaus Iohannis: ‘Astăzi e cea mai bună soluție’
Vin procurorii fără chip la Putere! Oamenii UE și SUA preiau Justiția!
Autor: Constantin Stoica, redactor
Publicat: 12-01-2020 20:31
Trending

24 iunPolitica
Războiul dintre Rusia și NATO anunțat de Vladimir Putin. Declarațiile făcute recent de președinte

24 iunEconomie
Trump va lăsa țările NATO fără sprijin. Amenințarea republicanului și justificarea pentru decizia radicală

24 iunEconomie
Buletinul electronic se schimbă. După valul de reclamații, autoritățile au luat decizia privind actul

24 iunHoroscop
Horoscop financiar 24 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

24 iunEconomie
Oferta BCR care va cuceri clienții în perioada următoare. Banca promite dobândă competitivă

24 iunEntertainment
Divorțurile anului 2026 care au zguduit lumea mondenă. Cabral, Petre Daea, Rareș Cojoc, printre cei care au pus cruce mariajului

24 iunEconomie
Top 10 companii din România. Ei sunt giganții cu cel mai mare profit, chiar și în vremurile de criză politică

24 iunEconomie
ISU, amenzi în fermele care au intrat la recoltat. Motivele și valoarea sancțiunilor

24 iunEconomie
Schimbare majoră la Fan Courier. Face parte din transformarea într-un grup logistic integrat

24 iunEconomie
Fenomen neașteptat cu Bursa din București. Se întâmplă acum, în plină criză politică
Articole Similare

24 iunEntertainment
Serialul cu Cabral și Dragoș Bucur se întoarce la PRO TV. A avut audiențe-record acum 20 de ani, iar acum vine cu sezon nou

24 iunEconomie
Top 10 licee din Bucuești în 2026. Instituțiile de învățământ care vor avea cele mai mari medii de admitere

24 iunEconomie
Rezultate Evaluarea Națională 2026. Află ce notă ai luat la examen înaintea colegilor tăi, prin platforma online, cum funcționează

24 iunEconomie
BT, ofertă pentru cei care au copii. Pot intra într-un concurs cu premii și să primească banii înapoi

24 iunEconomie



