Cu o cotă de piaţă de aproximativ 1,2% şi o reţea de 50 de sucursale, această bancă îi face concurență mare Băncii Transilvania.
La 30 septembrie, Grupul Financiar Banca Transilvania avea active totale de 76,6 miliarde lei, din care 64,7 miliarde lei BT individual, creditele nete reprezentând 50,2% din activele Grupului.
Libra Internet Bank raportează pentru primele nouă luni din 2018, un profit net de 75,3 milioane de lei, cu peste 20% mai mare decât pe întreg anul trecut, potrivit unui comunicat al băncii.
"Libra Internet Bank continuă să aibă o perioadă remarcabilă, iar rezultatele financiare din primele nouă luni confirmă acest lucru. Cele mai importante motoare în creşterea record obţinută au fost segmentele de nişă pe care ne-am orientat cu precădere, respectiv Agricultură, Profesiile Liberale şi Real Estate", a declarat Emil Bituleanu, directorul general Libra Internet Bank.
La 30 septembrie 2018, activele nete ale Libra Internet Bank au depăşit 5,2 miliarde de lei, în creştere cu 11,6% faţă de începutul anului. În această perioadă, portofoliul de credite a ajuns la 3,16 miliarde de lei, iar soldul surselor a atins 4,57 miliarde de lei.
Rata creditelor neperformante de la aceasta banca este de doar 1,71%, mult sub media sectorului bancar, care a fost de 5,56%.
Citește și:
Surpriză! Cine este Mircea Drăghici, propunerea PSD la Ministerul Transporturilor și ce avere are acesta
Cod roșu de alertă! Toți cei care au cumpărat aceste produse de la Mega Image sunt vizați – Trebuie distruse
Mare atenție!Toți șoferii sunt vizați- Se dau amenzi uriașe
Această bancă importantă din România este în concurență directă cu Banca Transilvania. A înregistrat cifre record
Trending

19 iunEconomie
Pensiile militarilor: 20% iau peste 7.000 de lei, 60% încasează peste 5.000 de lei. La ce sume ajung cei din MApN

19 iunEconomie
Ciprian Ciucu, noi reguli pentru bucureșteni. Anunțul pe care ar trebui să-l cunoască toți cetățenii despre terasele pe domeniul public

19 iunEconomie
Top cele mai căutate facultăți din România. Taxele pe care le suportă cei care nu prind loc la buget au crescut considerabil

19 iunEconomie
Compania CFR Marfă şi-a cerut falimentul în instanţă. Firma de stat va fi lichidată oficial

19 iunEconomie
Curs valutar BNR 19 iunie 2026: Euro și dolarul, evoluție pe piața monetară

19 iunHoroscop
Horoscop financiar 19 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

19 iunEconomie
Metrorex a luat decizia privind majorarea prețului călătoriei. Cât va costa biletul la metroul bucureștean

19 iunEconomie
Volkswagen concediază 50.000 de angajați. Gigantul auto, într-o situație „tensionată și dificilă”, urmări pe 4 ani

19 iunEconomie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație

19 iunEconomie
75 de zile pentru 8,7 miliarde din PNRR. România se luptă cu limita impusă de UE pentru a mai primi ajutor
Articole Similare

19 iunEconomie
Fără apă caldă în București, din 22 iunie. Lista completă a celor peste 1.500 de blocuri afectate

19 iunEconomie
La Cocoș, vânzări de 1,5 milioane de lei în nici 12 de ore. Supermarketul românesc a avut 14.500 de clienți în prima zi, la Oradea

19 iunEconomie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație

19 iunEconomie
Fără taxă pe Podul Prieteniei Giurgiu - Ruse. Șoferii nu vor mai fi nevoiți să achite în această zi dintr-un motiv special

19 iunEconomie



