Victor Ponta, liderul Pro România, trage un semnal de alarmă și susține că în acest an România va pierde 800 de milioane de euro. Cine este de vină?
Totul se datorează indolenței autorităților de la București, o ”gasca formata din hoti si analfabeti”, care în loc să se ocupe de o mai bună absorție a fondurilor comunitare încearcă includerea comisarului pentru Dezvoltare Regională, Corina Crețu, în luptele politice interne, spune acesta.
Aceștia bani vor fi pierduți doar în cadrul unui singur program european - POR - Programul Operational Regional gestionat in mod direct si exclusiv de “Grupul de la Teleorman”!!!
”Atragerea Comisarului European in bataliile politice interne este o mare greseala care afecteaza interesele nationale / daca o gasca formata din hoti si analfabeti vor sa isi mai spele imaginea la Bruxelles in acest fel , sau sa gaseasca un tap ispasitor - vom plati ca tara un pret urias.
Oamenii care au furat bani europeni cu Teldrum si care au batut romanii din Diaspora trebuie sa stea departe de ceea ce Romania are bun la nivel european !
In calitatea mea de persoana care a negociat, a obtinut si nominalizat in 2014 Comisarul din partea Romanie , dar si ca lider al ProRomania am dreptul si obligatia sa trag acest semnal de alarma!
Vezi și Realitatea TV, lovită în plin! Decizie după difuzarea emisiunii lui Rareș Bogdan
Adevarul este ca activitatea Corinei Cretu si a echipei sale ( oameni extraordinari prea putin cunoscuti si apreciati) a fost benefica pentru Uniunea Europeana - si a fost extraordinar de buna pentru Romania!
Corina a fost un Comisar european care a luptat si pentru Romania - nu doar pentru promovare personala!
Imi amintesc faptul ca in 2014 au fost multi care mi-au bagat bete in roate ( in frunte cu Basescu) cand negociam cu Dl Juncker si cu ceilalti lideri europeni obtinerea postului de la Dezvoltare Regionala pentru Corina! Sunt foarte mandru si fericit ca am reusit - am castigat toti!
Fara Corina Cretu si echipa sa nu am fi ajuns niciodata la un grad de absorbtie de peste 90% a fondurilor europene in perioada 2013-2015 ( adica miliarde de euro intrate in tara noastra) / fara ei nu am fi fost intre primele tari care au incheiat noul Acord de Partenriat pentru 2014-2020 /
Vezi șiSPECIAL! Pensia fabuloasă a tatălui procurorului propus pentru șefia DNA, cel care a spus că președintele Iohannis poate să aibă probleme cu DNA
- insa Corina Cretu a avut la Bucuresti guvernanti competenti si de buna credinta / acum are simple instrumente obediente unui lider lacom, corupt si rupt de realitate - si inca din acest an vom avea in deja mod oficial peste 800 milioane de Euro pierduti ( dezangajari in limbaj tehnic) in principal din POR - Programul Operational Regional gestionat in mod direct si exclusiv de “Grupul de la Teleorman”!!!
Platesc Dragnea si Dancila cei 800 de milioane de euro pe care ii pierdem in acest an? Pentru miliardele care vor urma? Asta trebuie sa se gandeasca deputatii si senatorii care inca ii sustin pe acesti oameni!”, susține Ponta pe pagina sa de Facebook.
Ponta, avertisment fără precedent! Cum va pierde România 800 de milioane de EURO din cauza unei ”găsti formate din hoți și analfabeți”
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

02 augEntertainment
Ce primești de la Antena 1, PRO TV, Kanal D și alte televiziuni dacă te duci concurent la o emisiune. Unele producții aduc bani mulți

02 augActual
Diaspora Românească, a doua cea mai mare din lume. Unde se ascund ai noștri și de ce nu vor să se întoarcă acasă

02 augActual
Raționalizarea curentului a început în România. În plină criză energetică, Iașul stinge lumina

02 augEconomie
Câți imigranți are România în prezent. De ce ne aleg străinii și ce meserii ajung să ocupe

02 augActual
Amenda de 12.000 de lei pe care o pot lua românii de la curte. Motivul neașteptat pentru care ești sancționat pe loc

02 augHoroscop
Horoscop săptămânal 3-9 august. Previziuni complete pentru toate zodiile

02 augHoroscop
Horoscop august 2026. Bani, carieră și finanțe pentru cele 12 zodii

02 augEconomie
Prognoza prețurilor la pompă pe următoarele luni. Când ar fi indicat să faci plinul de benzină sau motorină

02 augActual
Luxul din Mamaia. Atât costă șezlongurile „de fițe” de pe plajele exclusiviste, baldachinul și alte doleanțe

02 augEconomie
Schema prin care furnizorul îți dă abonament la preț mai mic. Marile companii nu vor să le cunoști
Articole Similare

21 minute în urmăActual
Adolescenții fugiți de acasă, fenomen național. Motivele pentru care tinerii se rup de familii

circa 1 oră în urmăActual
Teatrele publice de repertoriu încep să fie desființate. Petiție pentru oprirea demersurilor a apărut, dar de unde a pornit situația

circa 2 ore în urmăEconomie
Rabla 2026. S-au dus deja fondurile de la Ministerul Mediului pentru mașinile electrice

08:30Economie
România, la coada clasamentului din UE privind salariile. Doar alte două țări sunt mai rău decât noi la acest plan

08:00Actual



