Conform unui anunț postat pe rețelele de socializare, se caută bărbați și femei care să vină să facă parte din public. Mai sunt disponibile locuri pentru datele de 4, 5 și 6 mai. Plata se face la finalul zilei de filmare.

Cât încasează pe zi un aplaudaci la „Furnicuțele”
În anunț se arată că este nevoie de oameni care au între 16 și 56 de ani, care să vină la 10:30, în zilele de filmare de la „Furnicuțele”. Durează între 8 și 9 ore, iar onorariul este de doar 80 de lei, adică mai puțin de 10 lei pe oră.
„Căutăm femei și bărbați pentru publicul emisiunii „Furnicuțele”, prezentată de Denise Rifai
👤 Profil: 16–45 ani
📅 Data: 29.04 + 04, 05, 06.05
🕥 Ora: în jurul orei 10:30
🕒 Durată: aproximativ 8-9 ore
💰 Onorariu: 80 lei
Plata se face la sfarsitul zilei.
📩 Aplică pe WhatsApp la: +40 748 042 041
Trimite:
• nume complet
• vârstă
• 2–3 poze recente
Va rugam specificați în ce zile sunteți disponibili.
📸 Pozele trebuie să fie:
• fără filtre / ochelari / șapcă
• 1 portret (zâmbind larg)
• 1 full body
Mulțumim,
DREAM MEDIA CASTING”, se arată în anunț.
Denise Rifai a renunțat la Kanal D pentru Antena 1
După 5 ani de 40 de întrebări cu Denise Rifai, prezentatoarea a decis să rupă colaborarea cu turcii și să vină la un post concurent, cu audiențe mai mari. Vestea a venit chiar de la trustul unde a ales să semneze un contract mai bun.
Emisiunea pe care o prezintă acum este difuzată de luni până vineri, de la 17:00 la 19:00, pe Antena 1. Este însoțită în platou de personajele animate Scamă și Blană, „furnicuțele” care pun întrebări incomode invitaților celebri. Până acum, în emisiune au apărut personalități precum Raed Arafat (primul invitat), Daciana Sârbu și Cosmin Natanticu.
Emisiunea este produsă de Emilia Vlad
Cei de la Antena Group au „furat-o” pe prezentatoarea TV care a colaborat, în perioada alegerilor prezidențiale, și cu Gândul și Fanatik, pentru emisiuni politice. Bruneta găzduiește un nu format, sub îndrumarea producătoarei Emilia Vlad.
„În următoarea perioadă, alături de o echipă de producţie condusă de Emilia Vlad, Denise va pregăti un format nou care va surprinde şi va aduce un conţinut fresh telespectatorilor”, a transmis Antena Group, printr-un comunicat.
În același comunicat, jurnalista a transmis că va lucra la un nou proiect și că are mari așteptări de la ce va urma. Cu siguranță, echipa lui Dan Voiculescu i-a făcut o ofertă financiară mult mai bună decât turcii.
CITEȘTE ȘI: Marian Vanghelie, lăsat fără casă de ANAF. Fiscul a încasat banii pentru imobilul de pe Bulevardul Dacia
















